Siber Zorba Olma!

29 Mart 2018 - 10:41

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla gençler ve çocuklar arasında internet kullanımı her geçen gün giderek artıyor. Bu durumun pek çok olumlu getirisi olduğu gibi çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde ciddi psikolojik ve fiziksel zararlara neden olabilecek kötü amaçlı kullanımları da mevcut. Bunlardan biri de siber zorbalık... Siber zorbalık, elektronik ortamda bir birey veya grubun, diğerlerine yönelik kasıtlı biçimde gerçekleştirdiği aşağılama, iftira, dedikodu, taciz, tehdit, utandırma ve dışlama gibi rahatsızlık verici eylemleri ifade ediyor.

 

Samsung Electronics Türkiye olarak, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) işbirliği ile çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde ciddi psikolojik ve fiziksel zararlara neden olabilen siber zorbalığın ne olduğu ve yol açabileceği zararlar konusunda “Siber Zorba Olma!” hareketini başlattık.

 

 

 

 

 

 

Gençlerin teknolojiyi kullanırken maksimum ölçüde faydalanmasının yanında potansiyel zararlarını en aza indirmeyi amaçlayan “Siber Zorba Olma!” #farkinavar hareketini duyurmak amacıyla siber zorbalığa uğrayan gençlerin duygularını çarpıcı bir şekilde ortaya koyan ve Nejat İşler’in seslendirdiği dijital reklam filmimiz yayına girdi. Okullarda verilecek eğitimlerin yanısıra siber zorbalığa dikkat çekmek  için iş ortaklarımız ve kamuoyunun desteği ile 13 Aralık günü sosyal medya hesaplarımızı karartarak “Siber Zorba Olma!” sloganını #farkinavar hashtag’i ile paylaştık ve geniş kitlelerin katılımı ile sosyal medyada farkındalık yarattık.

 

Farkındalık hareketimizin ikinci ayağında ise çocuklar ve aileleri için hazırladıgımız Siber Zorbalık Nedir? Siber Zorbalıkla Mücadele broşürlerimizi okullarda verilecek eğitimler esnasında paylaşacagız.

 

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

 

DİĞER HABERLER