Taahhüdümüz

Samsung Electronics'de, kişisel bilgilerinizin korunması birinci önceliğimizdir.

Kişisel bilgilerinizin size ait olduğu bilinciyle, bizimle paylaştığınız bilgileri güvenli bir şekilde saklamak ve dikkatli bir şekilde işlemek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

En yüksek değeri bize duyduğunuz güvene veriyoruz. Dolayısıyla, sizin izniniz dahilinde minimal miktarda bilgi topluyoruz ve bunları sadece amaca uygun şekilde kullanıyoruz. Bilgilerinizi, sizin bilginiz olmadan üçüncü şahıslarla paylaşmıyoruz.

Samsung Electronics'de bizler, teknik veri güvenliği, kurumsal yönetim prosedürleri ve fiziksel veri koruma önlemleri de dahil olmak üzere verilerinizin korunması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Özellikle, Samsung Knox temelli, güçlü bir şifreleme teknolojisi geliştirdik. Samsung Knox'u tüm sistemlerimiz ve ürünlerimizde kullanarak rakiplerimizden farklılaşıyoruz.

İlham verici ve etkileyici dijital deneyimler sunarak hayatınızı iyileştirmeye çalışıyoruz. Bunu yapmak için, sizin güveniniz en önemli konu ve bu nedenle kişisel bilgilerinizi korumak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

İlginiz ve desteğinizin devamı için teşekkür ederiz.

Gizlilik Politikası

SAMSUNG GENEL GİZLİLİK İLKESİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ NOKTALAR

Kapsam

İşbu Gizlilik İlkesi, Gizlilik İlkesine atıfta bulunan veya Gizlilik İlkesinin bağlantısını içeren Samsung cihazları, İnternet sitesi veya her türlü çevrimiçi uygulama (hep birlikte ""Hizmetlerimiz"") için geçerlidir. İşbu Gizlilik İlkesi, Hizmetlerimize erişmek için bir bilgisayar, cep telefonu, tablet veya TV kullanmanız fark etmeksizin geçerlidir.

Topladığımız Bilgiler

Hizmetlerimizle bağlantılı olarak aşağıdakiler dahil çeşitli türlerde bilgileri topluyoruz:

 • Doğrudan bize sunduğunuz bilgiler;
 • Hizmetlerimizi kullanmanız hakkında topladığımız bilgiler ve
 • Üçüncü taraf kaynaklardan elde ettiğimiz bilgiler.
 • Gizlilik İlkesinde açıklanmamış bilgileri toplamak için de onayınızı isteyebiliriz.

Bilgilerin Kullanılması ve Paylaşılması

Topladığımız bilgileri, diğer şeylerin yanı sıra şunlar için kullanırız:

 • Talep ettiğiniz Hizmetleri sunmak;
 • Deneyiminizi iyileştirebilmemiz için Hizmetleri nasıl kullandığınızı anlamak;
 • Özelleştirilmiş içerik ve reklam sunmak;
 • Teslimat ve kurulum hizmetlerini gerçekleştirmek, satış sonrası bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmek;
 • Çeşitli mevzuatlardan kaynaklanan hukuki zorunlulukları yerine getirmek;
 • Grup Şirketleri yönetim raporlama ihtiyaçlarının karşılanması;
 • Yasal prosedürler dahil olmak üzere şirketin yasal haklarının kullanılmasının sağlanması; ve
 • Onayınızı almak kaydıyla başka amaçlar için.

Bilgilerinizi şu kurumlarla paylaşabiliriz:

 • Bağlı şirketler: Samsung şirketler grubu.
 • İş ortakları: sevebileceğiniz ürün ve hizmetler hakkında bilgi sunabilecek güvenilir şirketler.
 • Servis sağlayıcılar: Samsung adına hizmetler sunan şirketler.
 • Emniyet yetkilileri: paylaşmamız istendiğinde veya Samsung ve kullanıcılarını korumak amacıyla.

Özel Ürün ve Hizmetler Hakkında Ek Bilgiler

 • Smart TV
 • Samsung Mobil

Bizimle Nasıl İletişime Geçeceksiniz?

Samsung Electronics Co., Ltd.
129 Samsung-Ro, Maetan-3dong, Yeongtong-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Korea
E-posta: http://help.content.samsung.com sayfasının ""Bize Ulaşın"" bölümü yoluyla."

SAMSUNG GENEL GİZLİLİK İLKESİ

Yürürlüğe Girme Tarihi: 02.01.2017

Samsung Electronics Co., Ltd., ve bağlı kuruluşlarımız (""Samsung"", ""biz""), müşterilerimiz için gizliliğin ne kadar önemli olduğunun bilincindedir, bu nedenle bilgilerinizin nasıl toplandığı, kullanıldığı, açıklandığı ve saklandığı konusunda açık bilgiler sağlamayı istemektedir. İşbu Gizlilik İlkesinde bilgi konusundaki uygulamalarımız açıklanmaktadır. İşbu Gizlilik İlkesi, Gizlilik İlkesine atıfta bulunan veya Gizlilik İlkesinin bağlantısını içeren Samsung cihazları, İnternet sitesi veya her türlü çevrimiçi uygulama (hep birlikte ""Hizmetlerimiz"") için geçerlidir. Söz konusu hizmetler, İnternet siteleri veya çevrimiçi uygulamalar için verilen müşteri desteği de buna dahildir.

İşbu Gizlilik İlkesi tüm Hizmetlerimiz için geçerli olmakla birlikte, belirli Hizmetler ile bağlantılı uygulamalarımız hakkında ek bilgiler içeren bazı özel gizlilik ekleri de sunmaktayız. Bu ekler, kapsadıkları Hizmetleri kullanımınız için geçerlidir.

İşbu Gizlilik İlkesinin Hizmetlerimize erişmek için bir bilgisayar, cep telefonu, tablet, TV veya başka bir cihaz kullanmanız fark etmeksizin de geçerli olabileceğini lütfen unutmayın. Hizmetlerimizi her kullandığınızda Gizlilik İlkesinde ve eklerinde açıkladığımız uygulamalara onay vermiş olduğunuz için Gizlilik İlkesini dikkatle okumanız önemlidir.

Ayrıca Gizlilik İlkesinde yapılan güncellemeleri de sık sık kontrol etmeniz gerekmektedir. Gizlilik İlkesini güncellersek, ilgili Hizmetlerde bir bildiri yayınlayarak önemli olduğunu düşündüğümüz değişiklikleri size bildireceğiz. Böyle bir bildiri yayınlamamızı takiben Hizmetlerimize erişmeye veya onları kullanmaya devam ettiğiniz takdirde güncellemede belirtilen yeni ilkeleri kabul etmiş olacaksınız. Gizlilik İlkesinin en güncel sürümü daima burada https://account.samsung.com/membership/pp sunulacaktır. Gizlilik İlkesinin en son ne zaman güncellendiğini görmek için en üstte sunulan ""yürürlüğe girme tarihini"" kontrol edebilirsiniz."

"HAKKINIZDA HANGİ BİLGİLERİ TOPLARIZ?

Doğrudan sunduğunuz bilgiler

Bazı hizmetler bize doğrudan bilgi sunmanıza izin verir. Örneğin:

 • Bazı hizmetlerimiz, kullanıcıların hesaplar veya profiller oluşturmanızı sağlar. Bu Hizmetlerle bağlantılı olarak hesabı veya profili oluşturmak için hakkınızda bazı bilgiler vermenizi isteyebiliriz. Örneğin bir Samsung hesabı oluşturduğunuzda adınız ve e-posta adresiniz gibi hakkınızdaki bazı bilgileri sunabilirsiniz.
 • Bizden bir ürün veya ücretli bir hizmet sipariş ederseniz, siparişinizi işleme koymak için adınızı, iletişim bilgilerinizi, gönderi ve fatura adresinizi/adreslerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi isteyebiliriz.
 • Hizmetlerimizden bazıları başka kişilerle iletişime geçmenizi sağlar. Bu iletişimler sistemlerimiz üzerinden iletilir.

Hizmetleri kullanımınız ile ilgili bilgiler

Sunduğunuz bilgilere ek olarak Hizmetlerimizi kullanımınız ile ilgili bilgileri cihazımızdaki yazılımlar aracılığıyla veya başka yöntemlerle toplayabiliriz. Örneğin şunları toplayabiliriz:

 • Cihaz bilgileri: örneğin donanım modeli, IMEI numarası ve diğer benzersiz cihaz kimlikleri, MAC adresi, IP adresi, işletim sistemi sürümleri ve Hizmetlere erişmek için kullandığınız cihazın ayarları.
 • Oturum bilgileri: örneğin Hizmeti ne zaman ve ne kadar süreyle kullandığınız, Hizmetler yoluyla girdiğiniz arama sorgusu terimleri ve cihazınıza yerleştirdiğimiz tanımlama bilgilerinde (çerezler) depolanan her türlü bilgi.
 • Konum bilgileri: örneğin bazı Hizmetleri kullandığınızda bize iletilebilen, cihazınızın GPS sinyali veya yakınlardaki Wi-Fi erişim noktaları ve baz istasyonları hakkındaki bilgiler.
 • Ses bilgileri: örneğin bir Hizmeti kumanda etmek için ses komutlarını kullandığınızda aldığımız (ve sunucularımızda saklayabileceğimiz) ses kayıtları. (Adımıza, konuşmayı metne dönüştürme hizmetleri sunan bir üçüncü taraf servis sağlayıcı ile çalışabileceğimizi lütfen unutmayın. Bu sağlayıcı, bazı ses komutlarını alarak saklayabilir.)
 • Hizmetleri kullanımınız hakkındaki diğer bilgiler: örneğin kullandığınız uygulamalar, ziyaret ettiğiniz İnternet siteleri ve bir Hizmet yoluyla sunulan içerik ile nasıl etkileşime girdiğiniz.

Üçüncü taraf kaynaklardan bilgiler

Herkese açık veya ticari olarak sunulan kaynaklardan (kanunların izin verdiği şekilde) hakkınızdaki bilgileri alabilir ve bunları, sizden veya sizin hakkınızda elde ettiğimiz diğer bilgiler ile birleştirebiliriz. Bu hizmetler ile bağlanmayı seçtiğinizde hakkınızdaki bilgileri üçüncü taraf sosyal ağ hizmetlerinden de alabiliriz.

Topladığımız Diğer Bilgiler

Sizinle, cihazınızla veya hizmetleri kullanımınız ile ilgili başka bilgileri de, toplama anında açıkladığımız yöntemlerle veya onayınıza tabi olması kaydıyla başka yöntemlerle toplayabiliriz.

Bazı türlerdeki bilgileri (örneğin Samsung hesap kaydı sırasında talep ettiğimiz bilgileri) vermemeyi seçebilirsiniz, ancak bu, bazı Hizmetleri kullanabilme kabiliyetinizi etkileyebilir."

"BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIRIZ?

Topladığımız bilgileri, şu amaçlar için kullanırız:

 • sizi veya cihazınızı bir Hizmete kaydetmek için;
 • talep ettiğiniz bir Hizmeti veya özelliği sunmak için;
 • Hizmetlerimizle ilgili geçmiş faaliyetlerinize dayanarak özelleştirilmiş içerik ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak için;
 • özelleştirilmiş reklamların, sponsorlu içeriklerin sunulması ve promosyon iletişimlerinin gönderilmesi gibi reklam amaçlarıyla;
 • pazar, müşteri, ürün ve hizmetlerimizin değerlendirilmesi ve analizi için (ürün ve hizmetlerimiz hakkında fikrinizi sormak ve müşteri anketlerini gerçekleştirmek dahil);
 • Hizmetlerimizi iyileştirebilmemiz, yeni ürün ve hizmetler geliştirebilmemiz için insanların Hizmetlerimizi nasıl kullandıklarını anlamak amacıyla;
 • cihazınıza bakım hizmetleri sunmak için;
 • kanunların izin verdiği şekilde ücretsiz ödül çekilişleri, ödüllü yarışmalar veya promosyonlar yürütmek için ve
 • onayınızı almak kaydıyla başka amaçlar için.

Farklı Hizmetler veya cihazlar üzerinden topladıklarımız dahil, sizden veya hakkınızda topladığımız bilgileri işbu Gizlilik İlkesi ile tutarlı amaçlar için birleştirebiliriz. Örneğin Samsung hesabı gerektiren tüm Hizmetlerde Samsung Hesap bilgilerinizi kullanabiliriz. Zaten kullandığınız hizmetler, içerikler ve cihazlarla ilgili seveceğiniz yeni özellikler geliştirirken de bu bilgileri temel alabiliriz. Verileri hangi amaçla birleştirdiğimize ve geçerli kanunların gereksinimlerine bağlı olarak, ilgili birleştirme işlemi üzerinde, örneğin cihaz veya uygulama ayarları menülerinde veya geçerli web sayfaları ziyaret edilerek, özel kontroller gerçekleştirilebilir."

"BİLGİLERİNİZİ KİMLERE AÇIKLARIZ?

İzniniz olmadığı sürece bilgilerinizi, kendi bağımsız pazarlama veya ticari amaçlarımız için üçüncü taraflara açıklamayız. Topladığımız bilgileri şu kurumlara açıklayabiliriz:

 • Bağlı Şirketler. Bilgileriniz, işbu Gizlilik İlkesinde belirtilen amaçlar için Samsung bağlı şirketleri ile paylaşılabilir. ""Bağlı şirket"" terimi, ortak sahiplik veya yönetim yoluyla Samsung Electronics Co., Ltd. ile ilişkili şirketler anlamına gelmektedir. Bağlı şirketlerimiz, Samsung Electronics adını taşıyan şirketleri içermektedir. Bağlı şirketler arasında ortak sahiplik veya yönetim yoluyla ilişkilendirilen, örneğin Samsung SDS gibi başka şirketler de yer alabilir.
 • İş Ortakları. Kablosuz operatörleri dahil, güvenilir iş ortakları ile de bilgilerinizi paylaşabiliriz. Bu kuruluşlar, size talep ettiğiniz hizmetleri sunmak, ilgi alanlarınız hakkında tahminlerde bulunmak için bilgilerinizi kullanabilir ve size promosyon materyalleri, reklamlar ve başka materyaller sunabilirler.
 • Servis Sağlayıcılar. Bilgilerinizi, adımıza hizmet sunan şirketlere, örneğin faturalama konusunda bize yardım eden şirketlere veya bizim adımıza e-posta gönderen şirketlere açıklayabiliriz. Bu kurumların, bilgilerinizi bize hizmet sunmaktan başka amaçlar için kullanabilme olanakları sınırlandırılmıştır.
 • Kanunen Gerektiğinde veya Hizmetlerimizi Korumak için Gerektiğinde Diğer Taraflar. Bilgilerinizi diğer taraflara açıkladığımız durumlar olabilir:
  • kanunlara uymak veya zorunlu kanuni süreçlere (arama emri veya başka mahkeme emri gibi) yanıt vermek için;
  • Hizmetlerimizin tabi olduğu ilkelere uyulduğunu doğrulamak veya uyulmasını sağlamak için ve
  • Samsung'un veya ilgili bağlı şirketlerimizin, iş ortaklarımızın veya müşterilerimizin haklarını, mülkünü veya güvenliğini korumak için.
 • Kurumsal İşlemlerle Bağlantılı Diğer Taraflar. Bir birleşme veya devrin parçası olarak veya iflas halinde bilgilerinizi bir üçüncü tarafa açıklayabiliriz.
 • Onayınızla veya Talimatınızla Diğer Taraflar. İşbu Gizlilik İlkesinde belirtilen açıklamalara ek olarak, onay verdiğinizde veya ilgili paylaşımı talep ettiğinizde hakkınızdaki bilgileri üçüncü taraflarla paylaşabiliriz."

"SEÇENEKLERİNİZ

Bilgilerinizi nasıl kullanacağımız hakkında size çeşitli seçenekler sunarız. İletişimde yer alan abonelikten çıkma talimatlarını izleyerek bizden promosyon iletişimleri alıp almama konusunda tercihlerde bulunabilirsiniz. Ek olarak ve çoğu zaman, belirli Hizmetler için ayarlarınızı değiştirerek veya size tam zamanda bildirimde bulunduğumuzda ya da ilgili web sayfalarını ziyaret ederek de seçimler yapabilirsiniz."

"BİLGİLERİNİZİN GÜVENLİĞİNİ KORUMAK İÇİN NE YAPARIZ?

Hizmetler ile bağlantılı olarak topladığımız bilgilerin güvenliğini sağlamak için makul fiziksel ve teknik önlemler aldık. Ancak bilgilerinizi korumak için makul adımları atsak da hiçbir İnternet sitesi, İnternet iletimi, bilgisayar sistemi veya kablosuz bağlantının tamamen güvenli olmadığını lütfen unutmayın."

"VERİLERİN ULUSLARARASI AKTARIMINA ONAY VERME

Herhangi bir Hizmeti kullanarak veya herhangi bir Hizmete katılarak ve/veya bize bilgilerinizi sunarak bilgilerinizin ikamet ettiğiniz ülke dışında (ör. Türkiye'de) işbu Gizlilik İlkesi ile tutarlı bir şekilde toplanması, aktarılması, saklanması ve işlenmesine onay vermiş olursunuz. Bilgilerinizin aktarılabileceği ülkelerde veri koruma kanunlarının ve diğer kanunların sizin ülkenizdekiler kadar kapsamlı olmayabileceğine lütfen unutmayın.

BİLGİLERİNİZE ERİŞİM

Bazı yargı bölgelerinin kanunları kapsamında, topladığımız bilgiler hakkındaki detayları talep etme ve bu bilgilerdeki tutarsızlıkların düzeltilmesini talep etme hakkına sahip olabilirsiniz. Diğer her türlü yasal kullanıcı hakkı etkilenmeden kalır. Kanunların izin vermesi halinde, bu olanağı size sunmamız karşılığında küçük bir ücret talep edebiliriz. Makul olmayacak kadar tekrarlanan, orantısız teknik çaba gerektiren, başkalarının gizliliğini tehlikeye atan, uygulanması kesinlikle mümkün olmayan veya başka bir şekilde yerel kanunlar uyarınca kendisine erişimin gerekmediği durumlar için işlem taleplerini reddedebiliriz. Bilgilerinize erişme talebinde bulunmak isterseniz lütfen http://help.content.samsung.com adresinden müşteri hizmetleri bölümümüz ile iletişime geçin.

VERİ TUTMA

Hakkınızdaki bilgilerin, sadece işlenme amacı için gerektiği sürece veya herhangi bir sözleşme kapsamında gerekmesi halinde geçerli kanunlar veya istatistik amaçları için uygun önlemlere tabi olması kaydıyla sunulmasını sağlamaya yönelik makul adımları atarız."

"HİZMETLERİMİZE İLİŞKİN ÜÇÜNCÜ TARAF BAĞLANTILARI VE ÜRÜNLERİ

Hizmetlerimiz, üçüncü taraf İnternet sitelerine ve kontrolümüz dışındaki hizmetlere bağlantı verebilir. İnternet siteleri veya diğer hizmetlerce toplanan hiçbir bilginin, gizliliği veya güvenliğinden sorumlu değiliz. Dikkatli olmalı ve kullandığınız üçüncü taraf İnternet siteleri ve hizmetleri için geçerli gizlilik bildirimlerini incelemesiniz.

Size, üçüncü tarafların geliştirdiği bazı ürün ve hizmetleri (örneğin Samsung Uygulamaları yoluyla sunulan uygulamalar) de sunabiliriz. Samsung, bu üçüncü taraf ürün veya hizmetleri için sorumlu değildir.

İçerik, Reklam veya Hizmetlerimize Yönelik İşlevsellik Sağlayan Üçüncü Taraflar

Hizmetlerimiz hakkında içerik, reklam veya işlevselliğin bir kısmı bize bağlı olmayan üçüncü taraflarca sunulabilir. Örneğin:

 • İçerik sağlayıcılarının sunduğu video içeriğini izlemenizi sağlarız;
 • Samsung App Store üzerinden sunduğumuz uygulamalar üçüncü taraflarca geliştirilir;
 • Bazı üçüncü taraflar, reklam hizmeti verebilir veya kullanıcıların hangi reklamları, ne sıklıkla gördüğünün ve reklamı izledikten sonra ne yaptığının kaydını tutabilir ve
 • Hizmetler hakkındaki bazı materyalleri Facebook, Twitter, Google +, ve LinkedIn, gibi sosyal ağ hizmetleri üzerinden başka kişilerle paylaşmanızı sağlarız.

Bu üçüncü taraflar; tanımlama bilgilerinin, işaretlerin veya benzer teknolojilerin kullanılması dahil Hizmetleri kullanımınız ile ilgili belirli bilgileri toplayabilir veya alabilir ve bu bilgiler zaman içerisinde toplanarak farklı İnternet siteleri ve çevrimiçi hizmetler üzerinden toplanan bilgiler ile birleştirilebilir. Samsung, bu şirketlerin veri toplama ve kullanım uygulamalarını denetlemez. Bu şirketlerden bazıları, hedefli reklamları alıp almama konusunda tüketicilere seçim yapma olanağı sunmak için tasarlanan, sektörde geliştirilen programlara katılır. Daha fazlasını öğrenmek için lütfen Network Advertising Initiative ""http://networkadvertising.org"" ve Digital Advertising Alliance ""http://www.aboutads.info/"" tarafından işletilen İnternet sitelerini ziyaret edin.

Bir sosyal paylaşım hizmetine bağlanırsanız oturum açmanızı sağlamak için bu hizmetten kimlik doğrulaması bilgilerinin yanı sıra, bu hizmetlere bağlandığınızda almamıza izin verdiğiniz başka bilgileri alabilir ve saklayabiliriz.

Ayrıca, sizinle birlikte başka kişilerin de kullandığı bir cihaz üzerinden bir sosyal ağ hizmetine bağlanmayı seçerseniz, diğer kullanıcıların bağlandığınız sosyal ağ hizmetinde hesabınızla bağlantılı olarak saklanan veya görüntülenen bilgileri görebileceğini unutmayın."

"TANIMLAMA BİLGİLERİ, İŞARETLER VE BENZER TEKNOLOJİLER

Biz ve Hizmetlerimizle ilgili içerik, reklam veya başka işlevler sunan bazı üçüncü taraflar, Hizmetlerimizin bazı alanlarında tanımlama bilgileri, işaretler ve başka teknolojiler kullanabilir.

Tanımlama Bilgileri

Tanımlama bilgileri; bilgisayar, televizyon, cep telefonu ve diğer cihazlarınıza bilgi kaydeden küçük dosyalardır. Cihazınıza tanımlama bilgisi yükleyen kurumun farklı İnternet siteleri, hizmetler, cihazlar ve/veya tarama oturumlarında sizi tanımasını sağlarlar. Tanımlama bilgileri, pek çok yararlı amaca hizmet eder. Örneğin:

 • Tanımlama bilgileri, oturum açma bilgilerinizi hatırlayabildiğinden bir hizmette her oturum açtığınızda kimlik bilgilerini girmeniz gerekmez.
 • Tanımlama bilgileri, bizim ve üçüncü tarafların, Hizmetlerin en çok hangi kısımlarının kullanıldığını anlamamıza yardımcı olur, çünkü ziyaretçilerin hangi sayfalara ve özelliklere eriştiğini ve sayfalarda ne kadar zaman harcadığını görmemize yardım eder. Bu tür bilgileri inceleyerek Hizmetleri daha iyi bir şekilde uyarlayabiliyor ve size daha iyi bir deneyim sunabiliyoruz.
 • Tanımlama bilgileri, bizim ve üçüncü tarafların, bir Hizmete her eriştiğinizde aynı reklamı görmemeniz için önceden gördüğünüz reklamları bilmemizi sağlar.
 • Tanımlama bilgileri, Hizmetlerimizi ve diğer İnternet siteleri ile uygulamaları kullanımınız hakkındaki bilgileri toplayarak bizim ve üçüncü tarafların size ilgili içeriği ve reklamları sunmamıza yardımcı olur.

Hizmetlere erişmek için bir İnternet tarayıcısını kullanırken tarayıcıyı; tüm tanımlama bilgilerini kabul edecek, hepsini reddedecek veya bir tanımlama bilgisi gönderildiğinde sizi bilgilendirecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Her tarayıcı farklıdır; bu nedenle tanımlama bilgisi tercihlerinizi nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için tarayıcınızın ""Yardım"" menüsüne göz atın. Cihazınızın işletim sistemi, tanımlama bilgileri ile ilgili ek kontroller içerebilir.

Ancak bazı Hizmetlerin tanımlama bilgilerini kullanarak çalışacak şekilde tasarlanabileceğini ve tanımlama bilgilerini devre dışı bırakmanın, bu Hizmetleri veya bunların belirli kısımlarını kullanma olanağınızı etkileyebileceğini lütfen unutmayın.

Diğer Yerel Depolama

Bazı üçüncü taraflar ile birlikte, Yerel Paylaşımlı Nesneler (ayrıca ""Flash tanımlama bilgileri"" olarak da adlandırılır) gibi başka türlerde yerel depolama teknolojileri ve Hizmetlerimiz ile bağlantılı olarak HTML5 yerel depolama kullanabiliriz. Bu teknolojiler, cihazınızda depolanmaları bakımından yukarıda belirtilen tanımlama bilgileriyle benzerlik gösterir, ayrıca faaliyetleriniz ve tercihleriniz hakkındaki bazı bilgileri depolamak için kullanılabilir. Ancak bu teknolojiler, cihazınızın, standart tanımlama bilgilerinin kullandığından farklı parçalarını kullanabilir ve bu nedenle, standart tarayıcı araçları ve ayarlarını kullanarak bunları denetlemeniz mümkün olmayabilir. Flash tanımlama bilgilerinde yer alan bilgilerin devre dışı bırakılması veya silinmesi hakkındaki bilgiler için lütfen buraya tıklayın ""http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/disable-local-shared-objects-flash.html"".

İşaretler

Bazı üçüncü taraflar ile birlikte, işaretler (veya ""pikseller"") adı verilen ve bilgileri cihazınızdan sunucuya aktaran teknolojileri kullanabiliriz. İşaretler; çevrimiçi içerik, video ve e-postalara yerleştirilebilir ve bir sunucunun, cihazınızdan bazı türlerdeki bilgileri okumasını, belirli bir içeriği veya belirli bir e-posta iletisini ne zaman görüntülediğinizi bilmesini, işareti görüntülediğiniz tarih ve saat ile cihazınızın IP adresini belirlemesini sağlar. Biz ve bazı üçüncü taraflar, Hizmetlerimizin kullanımının analiz edilmesi ve (tanımlama bilgileri ile bağlantılı olarak) sizinle daha alakalı içerik ve reklamların sunulması gibi çeşitli amaçlar için işaretleri kullanırız.

Hizmetlerimize erişerek ve onları kullanarak tanımlama bilgilerinin, başka yerel depolama teknolojilerinin, işaretlerin ve diğer bilgilerin cihazlarınızda depolanmasına onay vermiş olursunuz. Bizim ve yukarıda belirtilen üçüncü tarafların bu tür tanımlama bilgilerine, yerel depolama teknolojilerine, işaretlere ve bilgilere erişmemize de onay verirsiniz."

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen şu bilgiler üzerinden bizimle irtibat kurun:

1.Samsung Electronics Co., Ltd.
129 Samsung-Ro, Maetan-3dong, Yeongtong-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Korea
E-posta: http://help.content.samsung.com sayfasının ""Bize Ulaşın"" bölümü yoluyla.

2.Samsung Electronics Istanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti.
E-posta : info.tr@samsung.com

SAMSUNG GENEL GİZLİLİK İLKESİ: SMART TV EKİ

Samsung’un Smart TV hizmeti; gelişmiş video içeriği, özelleştirilmiş TV deneyimleri, filmler, sosyal ağ hizmetlerine bağlantılar ve ses komutlarıyla Smart TV'nizi kumanda etme ve onunla etkileşime girme olanağı sağlayan bir dizi özellik sunar. Samsung Gizlilik İlkesinde açıklanan yollarla Smart TV'niz aracılığıyla bilgi toplar, kullanır, paylaşır ve saklarız. Bu Ek, bazı Smart TV özelliklerinin gizlilik uygulamaları hakkında ek bilgiler sunmaktadır.

Etkileşimli ve Özelleştirilmiş İçerik

Smart TV, video programlamayı ve diğer içerikleri kolayca bulup bunlara erişmenizi sağlamak için tasarlanmıştır. Örneğin, kablolu veya uydu operatörünüz yoluyla dağıtılan canlı televizyon programları hakkındaki bilgilere ve üçüncü taraf içerik sağlayıcılar tarafından Smart TV'nizde görüntülenen aranabilir rehberler yoluyla istendiği zaman görüntülenebilen video içeriği ürünlerine erişebilirsiniz.

Canlı televizyon programları söz konusu olduğunda ise, kısmen posta kodunuza dayanarak hangi içeriğin kullanımınıza sunulacağını belirleriz. Ayrıca Smart TV, ilginizi çekme potansiyeline sahip programları ve içeriği vurgulayarak ya da izleme deneyiminizi geliştirecek ek hizmetler sunarak sizinle daha alakalı olan başka Smart TV içeriklerini bulmanıza ve denemenize de yardımcı olur. Bu öneriler ve ek hizmetlerde şunları temel alırız:

 • Samsung uygulamaları yoluyla Smart TV'nizde veya başka cihazlarda izlediğiniz, satın aldığınız, indirdiğiniz veya oynattığınız içerik hakkındaki bilgiler;
 • Smart TV yoluyla eriştiğiniz uygulamalar hakkındaki bilgiler;
 • Smart TV'nizdeki ""Beğen"", ""Beğenme"", ""Şimdi İzle"" düğmelerine ve diğer düğmelere tıklamanız hakkındaki bilgiler;
 • Belirli bir video içeriğini ne zaman aradığınız da dahil Smart TV arama özelliklerine girdiğiniz sorgu terimleri;
 • Bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, IP adresi; tanımlama bilgileri ve benzeri teknolojilerde saklanan bilgiler; donanım veya yazılım yapılandırmanızı, tarayıcı bilgilerinizi ve talep ettiğiniz sayfayı/sayfaları tanımlayan bilgiler gibi diğer Smart TV kullanımı ve cihaz bilgileri.

Smart TV'nizde bazı gelişmiş özellikleri veya kişisel önerileri almaya devam etmek istemiyorsanız size sunulan seçenekleri görmek için lütfen Smart TV'nizin ""ayarlar"" menüsüne gidin. Bu tür kişiselleştirilmiş önerileri veya ek özellikleri devre dışı bırakırsanız Smart TV'nizde gösterilen bilgiler ve içerik sizinle alakalı olmayabilir. Samsung, işbu Samsung Gizlilik İlkesinde belirtilen amaçlar için Smart TV'nizi kullanmanız hakkında bilgiler toplamaya yine de devam edebilir."

"İlgi Alanına Dayalı Reklam

Smart TV'nizdeki İlgi Alanına Dayalı Reklam özelliğini etkinleştirerek web, mobil cihazlar ve tabletler üzerindeki sıralı reklamlar dahil olmak üzere, Smart TV'nizde veya çeşitli Samsung ve üçüncü taraf platform veya cihazlarda sunulan içeriği ve reklamları kendinizle daha alakalı hale getirmeyi seçebilirsiniz.

İlgi Alanına Dayalı Reklam özelliğini sunmak için izlediğiniz programın video snippet'lerini toplar ve bu bilgileri, TV ""izleme geçmişinize"" dayalı zevkleriniz ile daha alakalı olabilecek içerik veya reklamlar sunmak için kullanırız.

TV ""izleme geçmişiniz"", Smart TV'nizde görüntülediğiniz ağlar, kanallar, ziyaret ettiğiniz web siteleri ve izlediğiniz programlar ile bunları izlemek için harcadığınız süreye ilişkin bilgileri içerir.

Bu TV izleme geçmişini elde etmek için otomatik içerik tanıma (ACR) ve diğer teknolojileri kullanabiliriz.

Smart TV ""izleme geçmişiniz"" işbu Gizlilik İlkesinin ana metninde açıklanan diğer türdeki bilgiler ile tamamlanabilir. Bu tür bilgiler, Smart TV kullanımınız hakkındaki verileri ve cihazlarınız hakkındaki model spesifikasyonları ve IP adresi gibi teknik bilgileri içerecektir. Size bir reklam sunulduğunda, cihazınızın bu reklamı almış olduğu bilgisinin yanı sıra, bu reklamı görüntülediğiniz web sayfasını veya başka yeri günlüğe kaydedebiliriz.

Tanımlama bilgilerini, işaretleri ve benzer teknolojileri kullanarak bilgi toplamak da isteyebiliriz. Bunların nasıl çalıştığı ve bunların kullanımını nasıl yönettiğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen Samsung Gizlilik İlkesine bakın.

Smart TV'nizdeki ""ayarlar"" menüsünü ziyaret ederek İlgi Alanına Dayalı Reklam özelliğini istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak İlgi Alanına Dayalı Reklam özelliğini devre dışı bırakmanız halinde bu durum, TV izleme geçmişi veya Smart TV kullanım bilgilerine dayanmayan diğer türlerdeki reklamları ve pazarlama materyallerini (örneğin genelleştirilmiş bölgesel ya da istatistiki verilere dayalı reklamları) alıp almayacağınızı etkilemez. Tek fark, bu reklamların Smart TV ""izleme geçmişinizi"" temel almayacak olmasıdır.

PSID

İlgi alanına dayalı reklamlar sağlama amacıyla toplanan Smart TV izleme geçmişiniz ve kullanım bilgileriniz; Kişiselleştirilmiş Hizmet Kimliği, yani ""PSID"" adı verilen, rastgele hale getirilmiş, kalıcı olmayan ve sıfırlanabilir bir cihaz tanımlayıcısıyla ilişkilendirilir.

Ayarlar menüsünü ziyaret ederek Smart TV'nizin PSID'sini istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz. Sıfırladığınızda, ilgi alanına dayalı reklamlara ilişkin Smart TV izleme geçmişiniz ve Smart TV kullanım bilgilerinizin, önceki PSID ile ilişkisi kaldırılır. PSID'nizi sıfırlamanız durumunda, özelleştirilmiş ve ilgi alanına dayalı reklamların kalitesinin detaylı şekilde ayarlanamayacağını unutmayın.

Ses Tanıma

Sesli komutlarla Smart TV'nizi kumanda edebilirsiniz ve özelliklerinin çoğunu kullanabilirsiniz.

Ses Tanıma özelliğini etkinleştirirseniz sesinizi kullanarak Smart TV'nizle etkileşime geçebilirsiniz. Ses Tanıma özelliğini sunmak için sesli komutlarınız (cihaz tanımlayıcıları gibi cihaz bilgileriyle birlikte) bize iletilir ve sesli komutlarınızı metne dönüştürürüz. Ayrıca Samsung, özellikleri değerlendirebilmemiz ve iyileştirebilmemiz için sesli komutları ve ilgili metinleri toplayabilir. Samsung, sadece uzaktan kumandadaki veya ekranınızdaki aktivasyon düğmesine basıp uzaktan kumandadaki mikrofona konuşarak Smart TV'de yaptığınız belirli arama talebiyle ilgili sesli komutlarınızı toplar.

Ses Tanımayı etkinleştirmediğiniz takdirde ses tanıma özelliklerini kullanamazsınız.

""Ayarlar"" menüsünü ziyaret ederek Ses Tanıma'yı istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak bu durum Ses Tanıma özelliklerini kullanmanızı engelleyebilir

Üçüncü Taraflar

Bir video izlediğinizde veya bir üçüncü tarafça sunulan uygulamalara veya içeriğe eriştiğinizde bu sağlayıcının Smart TV'niz (ör. IP adresi ve cihaz kimlikleri), talep edilen işlem (ör. video kiralama veya satın alma talebiniz) ve uygulama ya da hizmet kullanımınız hakkındaki bilgileri toplayabileceğini ve alabileceğini lütfen unutmayın. Samsung, bu sağlayıcıların gizlilik veya güvenlik uygulamalarından sorumlu değildir. Dikkatli olmalı ve kullandığınız üçüncü taraf İnternet siteleri ve hizmetleri için geçerli gizlilik bildirimlerini incelemesiniz.

Ülkeye Özgü Özellikler

İşbu Smart TV Ekinde açıklanan özelliklerden bir veya birkaçının, yaşadığınız yere bağlı olarak tarafınıza sunulamayacağını lütfen unutmayın."

"SAMSUNG GENEL GİZLİLİK İLKESİ - MOBİL CİHAZ EKİ

Samsung mobil cihazlar, giyilebilir ve diğer ilgili teknolojileri ve hizmetleri (hep birlikte ""Mobil Cihazlarımız"") kullanıcıların zindelik ve yaşam kalitelerini izleyerek geliştirmelerini, kullanıcı deneyimlerini iyileştirmelerini, mobil ödemeler gerçekleştirmelerini ve Mobil Cihazlarını sesli komutlarıyla kumanda etmelerini sağlayanlar dahil pek çok özellik sunmaktadır. Mobil Cihazlarımızı kullandığınızda bilgilerinizi Samsung Gizlilik İlkesinde açıklanan yollarla toplar, kullanır, paylaşır ve saklarız. Bu Ek, bu bilgiyi Mobil Cihaz özelliklerimizi sunmak için nasıl kullandığımız hakkında ek bilgiler sunmaktadır.

Mobil Cihazınız Hakkındaki Standart Bilgiler

Mobil Cihazınızı etkinleştirdiğinizde ya da İnternet'e bağlı özelliklerini kullandığınızda bilgi toplanır. Bu bilgiler; Mobil Cihazınız ile ilgili IP adresi, İşletim Sistemi sürümü, bölge ve dil ayarları, IMEI ve diğer benzersiz cihaz kimlikleri gibi bilgileri içerir. Aynı zamanda Mobil Cihazınızı nasıl, ne zaman ve ne kadar süre ile kullandığınız hakkındaki bilgileri de kapsarlar.

Gizlilik İlkesinde açıklandığı üzere, Mobil Cihazınız ile ilgili standart bilgileri, işletme, bakım ve iyileştirme amaçları için kullanırız ve Mobil Cihazınız ile ilgili standart bilgileri, kablosuz operatörleriniz veya adımıza hizmet sunan servis sağlayıcılar gibi iş ortakları ile paylaşabiliriz.

Üçüncü Taraflar

Kablosuz operatörünüz gibi üçüncü bir tarafın sağladığı bir özelliği kullandığınızda bu sağlayıcının Mobil Cihazınız (ör. IP adresi ve cihaz kimlikleri), talep edilen işlem (ör. içerik satın alma veya kiralama talebiniz) ve uygulama veya hizmeti kullanımınız hakkındaki bilgileri toplayabileceğini ve alabileceğini lütfen unutmayın. Samsung, bu sağlayıcıların gizlilik veya güvenlik uygulamalarından sorumlu değildir. Dikkatli olmalı ve kullandığınız üçüncü taraf İnternet siteleri ve hizmetleri için geçerli gizlilik bildirimlerini incelemesiniz.

Koşullara Özgü Özellikler

İşbu Ekte açıklanan özelliklerden bir veya birkaçının; modelinizin sürümüne, servis sağlayıcınıza veya yaşadığınız yere bağlı olarak size sunulamayabileceğini lütfen unutmayın.

Samsung Health

Samsung Health uygulaması, bağlı uygulamaları ve ilgili aksesuarları (hep birlikte ""Samsung Health"") sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek için tasarlanan ""hepsi bir arada"" bir yardımcıdır. Samsung Health sayesinde günlük aktivitelerinizi izleyebilir, günlük egzersiz hedeflerinize ulaşmak ve belirlediğiniz aşamaları geçmek için koçluk alabilir ve nabzınız, SpO seviyeleriniz ve stres seviyeniz gibi etmenleri ölçüp yönetebilirsiniz.

Samsung Health verilerini işlemenin amacı, Samsung Hesabı kullanıcıları için veri yedekleme ve senkronizasyon hizmetleri dahil, talep ettiğiniz hizmeti veya özelliği sunmak, yaşam kalitenizi artırmaya ve Samsung Health'in kendisini ve sunduklarını geliştirmeye yönelik veri analizi ve istatistikleri sağlamaktır. Veriler, Mobil Cihazınızdaki alıcılar yoluyla veya verilerinizi ilgili Mobil Cihaza veya ilgili uygulama ya da aksesuara girdiğinizde toplanabilir.

Bilgilerinizi nasıl işlediğimiz ile ilgili ek bilgiler, Samsung Health Gizlilik Bildiriminde açıklanmıştır. Bu bilgiler, Samsung Health uygulamasının ayarlar menüsünde görüntülenebilir."

"Gelişmiş Özellikler

Gelişmiş Özellikler, arkadaşlarınızla paylaşımda bulunma ve bağlantı kurma yöntemlerinizi sadeleştirmek ve geliştirmek amacıyla tasarlanmış bir hizmet paketidir. Örneğin, mevcut Gelişmiş Özellikler ile Profil Paylaşımı'nı kullanarak profilinizi paylaşabilir ve arkadaşlarınızın resimlerini görüntüleyebilir, Basit Paylaşım yoluyla dosyaları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Gelişmiş Özellikler'i sunmak için telefon numaranızı, kişiler listenizdeki bilgileri toplamamız ve mesajlarınıza erişmemiz gerekir.

Gelişmiş Özellikler'i tümüyle devre dışı bırakabilir veya alternatif olarak, Mobil Cihazınızın Kişiler bölümünde Profilinize giderek hangi hizmetleri kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca, Gelişmiş Özellikler'i nasıl kullanmayı seçtiğinize bağlı olarak, hangi kategorilerdeki verileri, hangi arkadaşlarınızla paylaşacağınızı belirleyebilirsiniz.

Etkileşimli ve Özelleştirilmiş Hizmetler

Samsung Mobil Cihazlar, hızlı ve kolay olacak, ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi akıllıca sezebilecek şekilde tasarlanmıştır. Nasıl ki bir dostunuzun ilgi alanları, eğilimleri ve yönelimleri hakkında daha çok bilgi edindikçe o dostunuzun kişiliğine daha iyi hitap ederseniz, bu durum da böyledir. Örneğin, arkadaşınızın çikolata sevmediğini biliyorsanız ve ona çikolatalı bir doğum günü pastası alırsanız, bu iyi bir dost olmadığınızı gösterir. Aynısı bizim için de doğrudur, çünkü her kullanıcımızın ihtiyaçları ve tercihleri hakkında daha fazla bilgi edindikçe onlara daha iyi ve gereksinimlerine göre hazırlanmış, ilgi çekici ve yararlı hizmetler ile özellikler sunabiliriz.

Mobil Cihazlarınızda ise Etkileşimli ve Özelleştirilmiş Hizmetleri seçerek etkinleştirirseniz, verileri tekrar tekrar girmek zorunda kalmayacak olmanız, elde edeceğiniz avantajlara basit bir örnektir. Bunun yerine geçmişteki durumları daha iyi değerlendirir, tekrar tekrar sormak zorunda kalmadan ne yazmak istediğinizi tahmin edebiliriz. Daha karmaşık bir avantaj örneği ise önerileri, hizmetleri ve içeriği geçmişteki kullanım bilgilerinize dayanarak sunabilmemizdir. Örneğin, uygulama kullanım bilgilerinizden sporla çok ilgilendiğinizi öğrenirsek, spor hakkındaki bilgiler, teklifler ve ipuçları sizinle daha alakalı olma potansiyeli taşıdığı için Mobil Cihazlarımızdaki deneyiminizi de geliştirecektir. Bu ""Etkileşimli ve Özelleştirilmiş Hizmetlerde"" aşağıdakileri temel alırız:

 • Tarayıcı uygulamalarınızdaki arama sorgu terimleri veya İnternet siteleri hakkındaki bilgiler;
 • Mobil Cihazınız yoluyla eriştiğiniz uygulamalar hakkındaki bilgiler;
 • Bunlarla sınırlı olmamak üzere donanım veya yazılım yapılandırmanızı, tarayıcı bilgilerinizi ve talep ettiğiniz sayfayı/sayfaları tanımlayan türdeki bilgiler gibi diğer Mobil Cihaz kullanımı ve cihaz bilgileri;
 • Konum ve ilgi alanları hakkındaki bilgiler;
 • Kişi listeleri ve
 • Sesli komutlar ve ses tanıma özellikleri hakkındaki kullanım bilgileri.

Etkileşimli veya Özelleştirilmiş Hizmetleri Mobil Cihazınıza indirmek istemiyorsanız veya belirli bir hizmet veya özellik için kişiselleştirme seviyelerini ayarlamak istiyorsanız lütfen Samsung Hesap profilinizin veya uygulamanızın ""gizlilik"" menülerini ziyaret ederek, size sunulan seçeneklere göz atın. Etkileşimli ve Özelleştirilmiş Hizmetleri hep birlikte devre dışı bırakırsanız Mobil Cihazınıza gönderilen bilgiler ve içerik sizinle alakalı olmayabilir. Samsung, işbu Gizlilik İlkesinde belirtilen amaçlar için Mobil Cihazlarınızı kullanımınız hakkında bilgiler toplamaya yine de devam edebilir.

Samsung Pay

Samsung Pay, uyumlu Mobil Cihazınızı kullanarak banka kartları ve kredi kartlarıyla satın alma işlemleri gerçekleştirmenin kolay ve güvenli bir yoludur. Samsung Pay'i kullanmak ve kart kayıt sürecini başlatmak için tanımlama ve doğrulama verileri Mobil Cihazınızdan bankanıza gönderilir. Bu bilgiler, Samsung Hesap bilgilerini ve Samsung Pay kullanım verilerini, cihaz bilgilerini, konum ayarları etkinleştirilmişse konum bilgilerini (yani kartınızı kaydettirdiğinizde nerede olduğunuzu), kart düzenleyicinize gönderilen ve sunucularımızdan geçen kart bilgilerini ve fatura adresini içerir. Bu bilgiler, Mobil Cihazınız tarafından şifrelenerek Samsung sunucuları üzerinden bankaya gönderilir. Hiçbir kart veya banka bilgisine asla erişmeyiz.

Mobil Cihazınız kaydedildikten sonra tüm işlem verileri Mobil Cihazınız ile düzenleyiciniz ve bankanız arasında güvenli bir şekilde iletilir. Son işlemler geçmişi Mobil Cihazınızda bulunur ve sadece siz, bankanız ve kart düzenleyiciniz tarafından bilinir. Yaptığınız işlemler veya bu işlemleri yapmak için kullandığınız cihaz veya hesap hakkında hiçbir bilgiyi toplamayız. Ancak, Samsung Pay'i müşterilerimiz için daha kullanışlı ve yararlı bir hale getirecek şekilde geliştirmek amacıyla insanların uygulamayı neden kullandıklarını öğrenmek için Samsung Pay'i kullanarak gerçekleştirdiğiniz satın alma işlemleri hakkındaki bilgileri toplar ve anonim hale getiririz.

Bilgilerinizi nasıl işlediğimizle ilgili ek bilgiler, Samsung Pay Gizlilik Bildiriminde açıklanmıştır. Bu bilgiler, Samsung Pay uygulamasının Ayarlar menüsünden görüntülenebilir."

"Ses Hizmetleri

Sesli komutlarla Mobil Cihazınızı kumanda edebilir ve özelliklerinin çoğunu kullanabilirsiniz.

Modelinize ve bölgenize bağlı olarak Mobil Cihazınızın bir çalma listesindeki şarkıları çalmak veya S Voice'i kullanarak web aramaları yapmak gibi belirli özelliklerini etkinleştirmek amacıyla Mobil Cihazınıza komutlar verebilirsiniz. S Translator üzerinden çeviri desteği alabilir, Sesli Not üzerinden konuşarak not tutabilir veya Otomobil Modunu etkinleştirdikten sonra Mobil Cihazınız ile konuşarak sürüş sırasında özellik etkinleştirmeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ses Hizmetleri özelliğini sunmak için sesli komutlarınız (cihaz tanımlayıcıları gibi cihaz ve kullanım bilgileriyle birlikte) sesli komutlarınızı metne dönüştüren bir üçüncü taraf servis sağlayıcıya iletilebilir. Ayrıca Samsung ve mobil cihazınız size Ses Hizmetleri sunabilmemiz ve özellikleri değerlendirerek iyileştirebilmemiz için sesli komutları ve ilgili metinleri yakalayıp toplayabilir.

Samsung Reklam Kimliği

Mobil cihazınızdaki içeriği ve reklamları sizinle daha alakalı hale getirmek için mobil cihazınızı ve hizmetleri kullanımınız hakkındaki bilgileri toplarız.

Özelleştirilmiş pazarlama materyalleri sunmak amacıyla toplanan mobil cihaz kullanım bilgileriniz Samsung reklam kimliği adı verilen, rastgele hale getirilmiş, kalıcı olmayan ve sıfırlanabilir bir cihaz tanımlayıcısıyla ilişkilendirilir. Mobil cihazınızın Ayarlar menüsünü kullanarak Samsung reklam kimliğinizi istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz; böylece özelleştirilmiş pazarlama materyalleri ile ilgili önceki kullanım bilgilerinizin ilişkisi kaldırılır ve bu bilgiler, Samsung reklam kimliği altında toplanan verilerden ayrılır. Ancak, Samsung reklam kimliğinizi sıfırlarsanız, özelleştirilmiş pazarlama materyalleri kişisel ilgi alanlarınıza en uygun şekilde uyarlanmaz. Ayrıca mobil cihazınızdaki ilgili Samsung hizmeti uygulamasındaki Ayarlar menüsünü kullanarak özelleştirilmiş pazarlama materyallerini almaktan istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz.

Ancak, özelleştirilmiş pazarlama materyallerini almaktan vazgeçseniz bile bu durum, mobil cihazlarınızda başka türlerde reklam ve pazarlama materyalleri alıp almayacağınızı etkilemez. Tek fark, bu reklamların mobil cihazınızdaki kullanım bilgilerini temel almayacak olmasıdır.

Samsung'un işbu Gizlilik İlkesinin ana metninde belirtilen diğer amaçlar için mobil cihazınızı kullanımınız hakkında bilgiler toplamaya yine de devam edebileceğini lütfen unutmayın."